Nadchodząca wiosna to czas, kiedy przyroda budzi się do życia, coraz dłużej świeci słońce i dni są coraz cieplejsze. Sprawia to, że coraz chętniej spędzamy czas w ogrodzie. Nie tylko pieląc kwiaty czy czytając książkę, ale także zapraszając znajomych na grille i ogrodowe przyjęcia. Jednym z elementów o jaki należy zadbać organizując takie przyjęcie jest odpowiedni ubiór. Oto przykłady stylizacji na przyjęcia i grille w ogrodzie.

 

Jeśli planowanie przyjęcie ma być luźnym spotkaniem towarzyskim przy grillu wówczas wybierając stylizacje można pozwolić sobie na dużo swobody. W przypadku panów mogą być to zwykłe jeansny w tym sezonie najmodniejsze są ciemnoniebieskie spodnie tego typu, do tego warto włożyć czarną bluzę oraz ewentualnie – jeśli wieczór będzie chłody czarną kurtkę lub kurtkę jeansową. Całość powinny uzupełniać akcesoria takie jak czarne buty i pasek tego samego koloru (szeroki wybór pasków można znaleźć na https://stylowydodatek.pl/37-paski).         

Panią także na przyjęcie w stylu grill czy ognisko proponujemy ciemne jeansy w niebieskim kolorze, do tego lawendowa koszula z kołnierzem i na wierzch pikowany szary bezrękawnik. Całości dopełniają trampki lub buty sportowe. Jeśli przyjęcie odbywa się w naszym domu nie ma potrzeby brać ze sobą torebki. Taką stylizacje można uzupełnić o ozdoby w postacie zegarka, kolczyków czy długiego wisiorka.

 

Jeżeli planowane jest eleganckie przyjęcie w ogrodzie, które odbywa się po południu i obowiązują stroje koktajlowe wówczas zarówno męska, jak i żeńska stylizacja będą wyglądały zgoła inaczej. Choć garden party w Polsce nadal należą do rzadkości, to jednak coraz częściej są one urządzane, dlatego warto przygotować sobie stylizację również na taką ewentualność.

 

W przypadku panów na tego typu imprezy najczęściej wybierane są spodnie i marynarki w kolorze białym, khaki lub piaskowym. Na garden party raczej nie ubiera się kamizelek do garnituru, choć istnieje także możliwość założenia samej kamizelki i koszuli bez marynarki. W zależności od tego jak bardzo eleganckie jest przyjęciem krawat będzie wymagany lub nie.

 

W przypadku pań będą tutaj dominowała kolory pastelowe, często spotykana jest zieleń oraz róż. Częstym motywem są także florystyczne desenie na ubraniach. Najczęściej na garden party zakłada się sukienki lub zwiewne bluzki i spódnice. Podczas takich przyjęć można spotkać panie w szpilkach, ale ubranie balerinek także nie będzie faux pas. Biżuteria powinna być dobrana do sukienki.