Niezależnie od pory roku, gustów i preferencji, są takie ubrania, które niejako stanowią podstawę każdej garderoby. Przede wszystkim cechuje je pewna uniwersalność oraz to, że do każdego stroju będą mogły stanowić bezpieczną bazę. Do takich ubrań należą chociażby bluzki damskie z krótkim rękawem, o prostym, klasycznym kroju, dopasowane, w kolorze białym, czarnym lub szarym. Taką bluzkę bez przeszkód można zestawić z kolorową spódnicą czy spodniami, a także z takimi elementami naszej garderoby, które mają mocne i wyraziste wzorki. Tego typu bluzka doskonale sprawdza się jako tło do takich ubrań, które nie znoszą konkurencji i muszą być odpowiednio wyeksponowane.

 

Bluzki, które warto zakładać do przezroczystych ubrań

 

Takich bluzek z pewnością w naszej szafie nie brakuje. A jednak, kiedy chcemy już zdecydować się na szyfon czy delikatny, ale prześwitujący jedwab, nagle okazuje się, że nie mamy, co ubrać pod spód takiej bluzki, aby nasza bielizna przez nią nie prześwitywała. W zależności od potrzeb, najlepiej od razu zaopatrzyć się w bluzki damskie z długim rękawem https://www.niren.pl/pl/c/Bluzki/60, które będą przylegać do ciała i które sprawdzą się właśnie jako tło pod przezroczyste tkaniny. W takim przypadku warto też rozważyć kolorystykę cielistą, która nie będzie się odznaczać pod lekkim i cienkim materiałem.

 

Bluzki o uniwersalnym charakterze zawsze się nam przydadzą

 

Takich bluzek nigdy nie ma w szafie zbyt wiele, gdyż bluzki damskie z długim rękawem bądź krótkim, ale i bluzki na ramiączkach, również mogą mieć różne wycięcia, a także mogą posiadać delikatne zdobienia- na przykład w postaci koronkowych aplikacji. Dzięki temu nawet taką bazową bluzkę możemy ubrać do eleganckiej stylizacji bez obaw o to, że będzie się prezentować zbyt skromnie. Uzupełnieniem naszej garderoby powinnyśmy się zająć już na początku sezonu wiosennego, kiedy bardzo szybko robi się cieplej i odstawiamy na bok swetry i grube dzianiny. To najlepszy czas na to, aby zrobić porządki, pozbyć się tego, co niemodne i czego nie będziemy już nosić na rzecz nowych kolekcji modowych.