Pozornie praca modela lub modelki wydaje się bardzo prosta. Dodatkowo, bardzo zachęcający może być fakt, że często wiąże się ona z prestiżem, popularnością, sporymi zarobkami i możliwością częstych wyjazdów zagranicznych. Wszystko to wydaje się być spełnieniem marzeń niejednej młodej kobiety. W praktyce jednak często okazuje się, że taka praca wcale nie jest prosta, a pierwsze kroki w świecie modelingu są naprawdę bardzo trudne. Już pierwszy z brzegu casting modeli pokazuje nam, z jak dużą konkurencją możemy mieć do czynienia i jak trudno jest się wybić i wypromować swoją osobę w tej branży.

 

Wygląd i osobowość powinny iść ze sobą w parze

 

Niezależnie od tego, gdzie będziemy chcieli się zaprezentować, nasz wygląd stanowi tutaj kwestię priorytetową. Obecnie jednak zdecydowanie najpopularniejszym trendem jest naturalność. Oznacza to, że zdecydowanie lepiej jest odpuścić sobie mocny makijaż, a nawet całkowicie z niego zrezygnować wybierając się na casting modelek. Najlepszą opcją ubioru na taki casting jest zwykły, biały t-shirt oraz dopasowane spodnie dżinsy. Ważne, aby nasz strój nie był wyzywający, ale też aby ładnie podkreślał walory naszej sylwetki. Jeśli chodzi o buty na obcasach- zazwyczaj nie ma konieczności zabierania własnych. Pamiętajmy też o tym, że ten wygląd zewnętrzny jest bardzo ważny w codziennej pracy każdego modela i modelki. Trzeba więc przez cały czas kontrolować swoją wagę, dbać o dietę i o dobrą formę i kondycję, która dodatkowo może okazać się przydatna podczas realizacji niektórych projektów. Inwestowanie w własny wygląd ma więc tutaj duże znaczenie, ale równie ważne są też umiejętności. Aby dostać naprawdę poważny angaż konieczne jest perfekcyjne poruszanie się na wysokich obcasach, a także umiejętność chodzenia po wybiegu.

 

Od czego najlepiej zacząć swoją karierę?

 

Dla osoby niedoświadczonej, która nie posiada jeszcze obycia w branży, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie agencja modelek, która niejako wprowadzi nas w świat modelingu. Tak naprawdę, zatrudnienie przez taką agencję może być podstawą pracy modelki, gdyż nawet znane i sławne osoby nadal pracują w taki właśnie sposób. Możemy więc przeszukać dostępne agencje, do których możemy się udać osobiście lub też wysłać do nich zgłoszenie pocztą elektroniczną dołączając odpowiednie zdjęcia. Pamiętajmy, aby zachować cierpliwość i mieć świadomość tego, że nie od razu otrzymamy zatrudnienie. Dodatkowo, nawet działając już w ramach samej agencji najprawdopodobniej będziemy musieli wziąć udział w wielu castingach, aby otrzymać zadowalające nas zlecenie. Nie mniej jednak, z każdą nową pozycją do portfolio nasze zarobki mogą rosnąć, a zatrudnienie w charakterze modelki może zacząć stanowić nasz główny, a nawet jedyny dochód. Współpraca z agencją pozwoli nam zdobyć doświadczenie w kwestii stawek za wynagrodzenie w różnych kampaniach, a także da nam możliwość zaznajomienia się z kwestiami prawnymi zawieranych z klientami umów. 

Chcesz wziąć udział w castingu? Wypełnij formularz na http://selective-mgmt.pl/pl/casting/