Bycie modelką jest jest dla wielu dziewczyn spełnieniem marzeń. Nawet jeśli nie do końca jeszcze uświadamiają sobie, jak ta praca może wyglądać w rzeczywistości, chcą być w przyszłości podziwiane ze względu na swój wygląd, a modeling może im to zapewnić w stu procentach. Tak naprawdę jednak, praca w charakterze modelki do najłatwiejszych nie należy, konieczne jest, aby zacząć od przeanalizowania tego, czy faktycznie posiadamy takie cechy swojego wyglądu, które warunkują bycie modelką.

Czym powinna wyróżniać się modelka?

Z naszej wiedzy potocznej możemy wiedzieć o tym, że modelka powinna mieć ponadprzeciętny wzrost. Jest w tym trochę prawdy, chociaż szybko przekonamy się, że agencja modeli w Warszawie, a także inne, renomowane polskie agencje najchętniej werbują dziewczyny, których wzrost oscyluje między 175-180 cm. Oczywiście, wyższe lub też niższe dziewczyny także mają szansę na to, aby modeling stał się ich sposobem zarabiania na życie, jednakże początkowa ścieżka ich kariery może być odrobinę trudniejsza. Sprawą kluczową jest posiadana sylwetka, a więc też te wymiary, które często znamy z wiedzy potocznej: talia o obwodzie 60 cm, a także po 90 cm w obwodzie biustu oraz bioder. Dodatkowo, aby móc wyróżnić się na tle innych osób, które startują w modelingu, ważne jest, aby posiadać nieprzeciętną urodę, jakąś cechę charakterystyczną, coś unikatowego w swoim wyglądzie, co można łatwo wychwycić i wykorzystać jako cechę oryginalną i niespotykaną. No i na koniec trzeba też powiedzieć coś więcej o sile charakteru. Jest to bardzo ważne, aby być osobą silną, która nie ulega zbyt łatwo emocjom i która jest odporna na krytykę. Pamiętajmy bowiem o tym, że modeling jest takim zawodem, gdzie tej krytyki na każdym kroku może być sporo.

Najlepiej zacząć od castingów i od zgłoszenia się do agencji

Do agencji, która będzie wyszukiwała nam ciekawe projekty, w których będziemy mogły wziąć udział, można się zgłosić chociażby przez stronę internetową, jak też poprzez uczestnictwo w organizowanych przez taką agencję castingach, które zazwyczaj selekcjonują modeli pod kątem konkretnego projektu, kampanii czy też wydarzenia. Znacznie łatwiej jest pracować w charakterze modelki będąc zatrudnianą przez agencję- ta pobiera prowizję od zleceń, ale pośredniczy w zatrudnieniu, zajmuje się wszelkimi kwestiami formalnymi, a także wyszukuje swoim modelkom coraz to nowe propozycje pracy. Jest to więc bardzo dobra metoda na start, aby do takiej agencji się dostać. Pamiętajmy jednak o tym, że nie można się zniechęcać- jeśli nasze zgłoszenie nie zostanie przyjęte do jednej agencji- powinniśmy próbować swoim sił także w innym miejscu.