Są takie elementy męskiej garderoby bez których naprawdę ciężko jest się obyć. Zazwyczaj można je znaleźć w działach z męską modą pod kategorią „basic”, gdyż faktycznie stanowią absolutną podstawę, a więc taki rodzaj rzeczy, które mogą spokojnie pasować do wielu stylizacji ze względu na swój uniwersalny i klasyczny charakter. Analizując więc stan swojej garderoby na przełomie sezonu, warto w pierwszej kolejności skupić się właśnie na tych podstawowych rodzajach ubrań, które za pewne okażą się nam potrzebne w pierwszej kolejności. Co na pewno można do nich zaliczyć? Najlepiej zrobić sobie wyczerpującą listę zakupową, która pozwoli nam szybko uzupełnić braki w naszej garderobie.

Koszulki, t-shirty i podkoszulki

Na pewno okażą się przydatne nie tylko wiosną, ale i latem. Absolutną podstawę stanowi t shirt męski gładki np. https://www.niren.pl/pl/c/T-shirt-meski/8, który może być utrzymany w kolorze najbardziej uniwersalnym- czarnym, ale też i białym. Oba te kolory będą pasowały do wszystkich innych elementów naszych codziennych stylizacji, niezależnie na to, na jakie rzeczy się zdecydujemy. Takie koszulki można ubrać pod sweter, marynarkę, kurtkę skórzaną lub dżinsową, a nawet pod bardziej formalną koszulę. Będą dobrze wyglądały do spodni sportowych, dżinsów jak i czarnych spodni z prostą nogawką. Trudno o coś bardziej podstawowego, co może okazać się tak przydatne i tak często przez nas wykorzystywane.

Czarne spodnie z prostą nogawką lub rurki

To kolejna, absolutnie podstawowa część męskiej garderoby. Znowu, kolor czarny takich spodni sprawia, że są one absolutnie uniwersalne i że będą pasowały dosłownie do wszystkiego. Co więcej, takie spodnie można nosić nie tylko wiosną i latem, a nawet jesienią i zimą. Zazwyczaj są one wykonywane ze sztywniejszej bawełny, mogą też swoją fakturą przypominać dżinsy.

Sweter rozpinany

Swetry utrzymane w kolorze czarnym, granatowym lub beżowym to doskonały patent na to, aby mieć do wyboru wiele różnych stylizacji na każdy dzień- pod taki sweter możemy bowiem ubrać dowolną koszulkę lub koszulę, możemy też zmieniać stylistykę spodni od dżinsów aż po spodnie typowo eleganckie czy nawet sportowe. Taki sweter jest praktyczny i zawsze można zabrać go ze sobą „na wszelki wypadek”, nawet w lecie, kiedy obawiamy się o to, czy wieczory nie będą już zbyt chłodne. Bardzo ważne, aby taki sweter miał dobry skład i się nie mechacił. Dodatkowo, najlepiej, aby był gładki i nie posiadał żadnych dodatkowych wzorów, wówczas cokolwiek do niego nie dobierzemy- będzie dobrze wyglądało.