Jeśli świadomie pielęgnujemy naszą twarz, to na pewno jesteśmy zaznajomieni z tematem hipoalergicznych kosmetyków. Tego typu produkty bardzo dobrze wpływają na naszą cerę, nie stwarzając ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej, albo jakiegokolwiek podrażnienia skóry. Jest to tym bardziej ważne, gdy mówimy o delikatnej i wymagającej skórze twarzy. Dlatego warto jest, wybierać spośród kremów hipoalergicznych. Jednak sama hipoalergiczność produktu to nie wszystko. Należy również dobrać go odpowiednio do konkretnego typu cery.

 

Kremy hipoalergiczne do twarzy – dlaczego warto?

Właściciele wrażliwych typów skóry wiedzą na pewno, że nie wystarczy sięgnąć po byle jaki kosmetyk z drogeryjnej półki, żeby być zadowolonym z jego działania. Z myślą o takich właśnie osobach powstały kosmetyki i kremy hipoalergiczne. Są to produkty pozbawione alkoholu i wszelkich dodatków drażniący oraz uczulających. Oczywiście nie wszystkich! Możemy spotkać się również z produktami, które mimo swojej hipoalergiczności podrażnią Twoją cerę. Jednak nie zdarza się to często.

Najważniejsze jest to, aby być świadomym tego, jaki składnik kosmetyku źle na nas działa i potrafić sprawdzić, czy aby na pewno nie ma go w danym kremie hipoalergicznym. Warto jest postępować w taki sposób. Dzięki temu zwiększa się nasza świadomość na temat kosmetyków. Nasza cera na pewno wynagrodzi nam te starania i odwdzięczy się pięknym wyglądem. Wszystko dzięki temu, że nie będziemy jej podrażniać.

 

Jak dobrać krem hipoalergiczny do konkretnego typu cery

Oczywiście, aby wybrać idealny krem do naszej twarzy, powinniśmy uprzednio ocenić typ naszej cery. Jest ich dosyć sporo i często występują w różnych kombinacjach. Nie mniej, jeśli poznamy ich charakterystykę i sposób działania z nimi, to bez wątpienia uda nam się dobrać taką pielęgnację, aby zadziałała ona i w naszym przypadku.

Krem hipoalergiczny do cery normalnej

Skóra normalna to zdecydowanie ten typ cery, którym cieszyć się może niewielka ilość osób. Najczęściej możemy ją zaobserwować u dzieci. Osoby dorosłe, które są szczęśliwymi posiadaczami cery normalnej, tak naprawdę nie muszą specjalnie uważać na skład kupowanych produktów. W większości przypadków mogą one w żaden sposób nie przyczynić się do pogorszenia stanu cery. Niemniej mimo wszystko warto jest i w tym wypadku zainwestować w krem hipoalergiczny, aby jeszcze bardziej zmniejszyć ryzyko podrażnień i dodatkowo nie męczyć skóry silnymi środkami. Najodpowiedniejszy będzie krem z filtrem UV i taki który chroni przed zmiennymi warunkami pogodowymi. Przy tym typie cery bowiem nie mamy do czynienia z żadnymi większymi problemami. Działamy więc prewencyjnie.

 

Cera tłusta i mieszana

Jest to zdecydowanie tym skóry, z którym najczęściej się spotykamy. Charakteryzuje go przetłuszczanie się w strefie T oraz suche skórki na policzkach. Jest to cera, która w szczególności wymaga kremów hipoalergicznych. Wszelkie delikatne produkty działające matująco, redukujące wydzielanie sebum i zmniejszające widoczność porów będą jak najbardziej trafione. Dlaczego nie warto decydować się na krem do twarzy inny niż hipoalergiczny? Ponieważ podrażnianie skóry silnymi środkami zawartymi w innych produktach może ją prowokować do zachowania się w sposób odwrotny do zamierzonego. Wysuszenie jej sprawi, że zacznie ona produkować jeszcze większą ilość sebum. Jest to błędne koło.