Zalety naturalnych tkanin doceniały już nasze babcie, tkając koszule z dostępnych powszechnie roślinnych włókien. Tak powstawały pierwsze ubrania z lnu. Sklep internetowy Więcej Niż Len kultywuje piękną tradycję wybierania tylko najwyższej jakości ubrań, z jak najlepszych tkanin. Daj się porwać trendowi głoszącemu powrót do natury.

Co prawda ubrania z lnu niemal w niczym nie przypominają tych dawnych - różnią się, chociażby fakturą i kolorem, jednak pewne wady towarzyszą im przez lata. Rozważymy, czy są one na tyle duże, by ubrań z lnu można było naprawdę nie lubić.

Trwałe ubrania z lnu

Len jest trwałym materiałem, jednak przez tę właściwość bywa dość mało elastyczny. Nie można obecnym lnianym ubraniom zarzucać dawnej porowatości, jednak dla niektórych poziom doznań sensorycznych w trakcie korzystania z odzieży wykonanej z tego materiału nadal nie jest wystarczająco komfortowy. Dlaczego? Ponieważ jesteśmy od lat przyzwyczajeni do nieco innych materiałów.

Osoby wytwarzające lnianą odzież metodami chałupniczymi twierdzą, że bywa trudno ją równomiernie farbować. Włókna tej tkaniny są nierównomierne, co z kolei przekłada się na poziom barwnika w danym miejscu. Aby zatem dane ubranie nie było szaro-bure lub
w kolorze ecru, trzeba mnóstwo pracy włożyć w to, by kawałki materiału wyglądały możliwie jednakowo. Naprzeciw tej potrzebie wychodzą co prawda rozwiązania technologiczne, ale
i one w przypadku barwienia tego materiału muszą stosować dość skomplikowane procesy.

Zalety lnianej odzieży

Aby zniwelować nieprzyjemne odczucia w trakcie noszenia lnianych ubrań, producenci zaczęli dodawać do nich domieszkę wiskozy. Dzięki temu materiał jest znacznie milszy
w dotyku, jednak także znacznie bardziej się mnie. Z drugiej strony -  prasowanie takich ubrań jest odpowiednio łatwiejsze.

Komórki lnu są maksymalnie zbliżone budową do komórek ludzkich, dlatego też ubrania tego typu są tak przyjazne dla naszego organizmu. Jeśli trapią Cię problemy związane
z uczuleniami, możesz wprowadzić do swojej garderoby lnianą odzież - z pewnością stan Twojej skóry nieco się poprawi. Dodajmy tu, że włókna lnu są używane do szwów wewnętrznych po operacjach.

Mamy nadzieję, że udało nam się zachęcić Cię choć trochę do zakupienia kilku lnianych ubrań. W tym celu zapraszamy do sklepu Więcej niż Len, gdzie znajdziesz nie tylko modowe inspiracje, ale także mnóstwo tekstyliów oraz produkty dla dzieci. Kupuj świadomie, tylko to, czego naprawdę potrzebujesz i dbaj, by nabywane przez Ciebie ubrania miały naprawdę wysoką jakość.