Jak grzyby po deszczu pojawiają się w naszym kraju kolejne biegi, półmaratony i maratony. Biegają niemal wszystkie grupy wiekowe, zawodowe i oczywiście obie płcie. Bieganie staje się w kraju nad Wisłą coraz popularniejszym sportem.

 

Ilu biegaczy, tyle powodów dla których chcą oni biegać, począwszy od rozładowywania stresu w pracy, przez próby radzenia sobie w ten sposób z depresją, po wykorzystanie biegania w odchudzaniu, chęć dbania o własne zdrowie, aż po zwykłą pasję do biegania i satysfakcję z osiągania coraz lepszych wyników, czy to czasowych czy też w pokonywanych odległościach.

 

O rosnącej popularności biegania można przekonać się wychodząc rankiem czy wieczorem do parku, na deptaki, na ścieżki dla pieszych oraz w inne sprzyjające biegaczom miejsca, w Krakowie np. o każdej porze dnia, a nie kiedy także nocą można znaleźć ludzi biegających dookoła Błoni.

 

Innym dowodem na rosnącą popularność biegania są różnego rodzaju biegi, półmaratony, maratony, supermaratony, itp. w zasadzie nie ma weekendy, aby gdzieś w Polsce nie odbywał się jakiś bieg, a w większych miastach, takich jak Warszawa organizowanych jest w sezonie nawet kilkanaście różnych biegów. Jednym z najbardziej znanych jest odbywający się w wielu miastach Polski Business Run, w którym biorą udział drużyny biznesmenów oraz ich pracowników. Ten bieg ma jeszcze jeden wymiar, a mianowicie fundusze zebrane dzięki biegaczom przekazywane są na osoby chore i potrzebujące pomocy. Zatem wchodzi tutaj w grę nie tylko rywalizacja, sprawdzanie własnych możliwości, ale także działalność charytatywna.

 

Coraz większą popularnością cieszą się także eventy takie jak obozy biegowe (więcej na ten temat - przejdź na stronę ks staszewscy), są to zgrupowania podczas, których spotykają się osoby, które kochają bieganie i pod okiem instruktorów trenują, a przy okazji poznają również innych ludzi, dla których bieganie stanowi najwspanialszą formę rozrywki i spędzania wolnego czasu.

 

Jak widać, bieganie z roku na rok, a właściwie z dnia na dzień staje się w Polsce coraz popularniejszą aktywnością fizyczną.