Urlop to czas kiedy chcemy wypoczywać i nie troszczyć się o nic, często odpuszczamy sobie także zabiegi pielęgnacyjne, dlatego też ważne jest aby przed i po urlopie zadbać prawidłowo o swoją urodę.

 

Złota opalenizna

Coraz więcej z nas nie chce pokazywać na plaży białej i bladej skóry, po której jednoznacznie widać, że od dawna nie widziała ona słońca, dlatego zanim wyruszymy na plażę warto pomyśleć o kremach brązujących, kilku wizytach w solarium lub opalaniu natryskowym. Dzięki temu nasza skóra nabierze zdrowszego, złotego koloru.

Trwały kolor na paznokciach

Urlop to czas kiedy nie mamy ochoty na malowanie paznokci, poza tym częste przebywanie w wodzie także sprawia, że lakier szybciej się ściera, jeśli zaś lecimy za granicę to zabieranie lakieru do bagażu wydaje się lekką przesadą, dlatego też warto rozważyć przed urlopem manicure hybrydowy lub akrylowy. Gdzie i w jakiej cenie możecie go zrobić dowiecie się z wyszukiwarki usług kosmetycznych na stronie - ceny usług wycenione.

 

Zawsze gęste i czarne rzęst

Na urlopie często nie mamy ochoty robić makijażu, ponadto podczas kąpieli w morzu ryzykujemy, że nasza maskara zamiast na rzęsach znajdzie się na policzkach, dlatego warto skorzystać z zabiegu henny, która sprawi, że nasze rzęsy nawet bez tuszu będą ciemne.

 

Gładka skóra

Przed i po urlopie warto zadbać o cerę dlatego przed wyjazdem powinnyśmy zrobić peeling całego ciała oraz oczyścić twarz, tą samą czynność warto przeprowadzić po powrocie, aby skóra złuszczyć stary naskórek i nadać skórze świeżości. Warto także pamiętać, aby stosować kremy z filtrem, zwłaszcza na twarz, nawet jeśli niebo jest zachmurzone, to promieniowanie przenika bowiem bez problemu przez chmury, a powoduje starzenie się skóry, jeśli chcemy być piękne i młode – nie zapominajmy o kremach z UV.

 

Lśniące włosy

Włosy są szczególnie narażone na wysuszanie podczas morskich kąpieli, dlatego po powrocie należy umyć je szamponem, nałożyć na nie maseczkę oraz wypukać w wywarze ze skrzypu polnego. Jeśli zauważymy rozdwojone lub zniszczone końcówki – konieczne trzeba będzie je podciąć.